Klient Kancelarii ze zgodą na zorganizowanie turnieju gry w Pokera

Z przyjemnością pragniemy poinformować o sukcesie kancelarii. Dzięki staraniom prawników z Karbowski Rasiński & Partners klient kancelarii uzyskał zgodę na organizowanie turniejów gry w pokera w odmianie Texas Holdem. Uzyskanie stosownego zezwolenia, wydawanego przez Ministra Finansów RP wymagało skonstruowania precyzyjnego regulaminu gry, odpowiadającego szczegółowym wymogom określonym w ustawie o grach hazardowych. Reprezentowany przez adwokata Bartosza Karbowskiego klient otrzymał pozytywną decyzję z ministerstwa.

Mimo że w obecnym czasie pandemii zorganizowanie turnieju jest niewykonalne, nie stanowi to przeszkód do podjęcia takiej inicjatywy w przyszłości – wydana decyzja obowiązuje bowiem na czas nieokreślony. Tym samym klient może swobodnie podjąć działania organizacyjne, tak aby w odpowiednim czasie uruchomić rozgrywki turniejowe na szeroką skalę (docelowo klient kancelarii zamierza organizować turnieje na obszarze całego kraju).

Turnieje będą odbywać się poza kasynem gry, w lokalach użytkowych (kluby, bary, puby), co dodatkowo sprzyjać będzie rekreacyjnej atmosferze rozgrywek. W turnieju będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie, po uprzednim dokonaniu zapłaty wpisowego w wysokości określonej przez organizatora. W ramach wpisowego, każdy z uczestników otrzyma określoną pulę żetonów do gry. Klasyczny turniej składać się będzie z trzech etapów (eliminacyjnego, zasadniczego i finałowego). Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe (np. smartfon, tablet, voucher o określonej wartości).

Co najważniejsze, gra w pokera w ramach turniejów organizowanych przez klienta będzie zgodna z obowiązującymi przepisami, a tym samym bezpieczna od strony prawnej zarówno dla klienta, jak i uczestników turnieju.

Tzw. prawo hazardowe jest jednym z obszarów specjalizacji Kancelarii.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn